امروز: سه شنبه 14 مرداد 1399 برابر با 04 آگوست 2020

خطا
  • "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

    "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

    "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

    "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

 * از جابه جايي و حمل غيرضروري اسناد و مدارک با ارزش خودداري کنيد. * از حمل و نقل پول زياد و اقلام قيمتي خود به صورت پياده در هر شرايطي بپرهيزيد. * هنگام دريافت پول و خروج از بانک مراقب اطراف خود به خصوص موتورسواران مشکوک باشيد. * در بين راه از قبول هرگونه خوردني و نوشيدني از راننده و مسافران بپرهيزيد. * در صورت پنچر شدن مشکوک و غيرعادي خودرو پول نقد و اشياء قيمتي خود را در جاي مطمئن قرار دهيد و پس از قفل کردن درها با هوشياري کامل نسبت به تعويض لاستيک اقدام کنيد. * در مواجهه با افراد مشکوکي که خود را مامور معرفي مي کنند از آنان کارت با مدارک شناسايي معتبر بخواهيد. * شماره رمز شخصي کارت عابربانک خود را به خاطر بسپاريد و از افشا کردن آن جدا خودداري کنيد. * از آراستن فرزندان خردسال خود به طلا و جواهر و رهاکردن آنان در معابر و کوچه ها خودداري کنيد. * سارقان با ايجاد دعواهاي ظاهري باعث تجمع افراد مي شوند و اقدام به سرقت مي کنند. * از شمردن پول در انظار عمومي خودداري کنيد. * از حمل مقدار زياد چک خودداري کنيد. * اگر قصد معامله داريد و مجبوريد با خود پول حمل کنيد آن را به افراد غيرمطمئن بازگو نکنيد. *هنگام باز کردن در خودرو يا صندوق عقب و تماس تلفني از گذاشتن کيف روي زمين خودداري کنيد. *سرقت به روش پنچرکردن خودروها؛ در اين شيوه سارقان در فرصت مناسب خودروي مالباخته را در مسير پنچر مي کنند و در زمان تعويض لاستيک اقدام به سرقت کيف و يا وسايل وي از داخل خودرو مي کنند و متواري مي شوند. *کيف خود را با دستي که مجاور ديوار يا جوي آب است حمل کنيد و از حرکت در سطح خيابان جدا بپرهيزيد. *در صورتي که فرد يا افرادي در بانک به شما مراجعه و تقاضاي خرد کردن پول داشتند به هيچ عنوان قبول نکنيد چون احتمال اسکناس تقلبي و همچنين کش روي وجود دارد. *از نگهداري پول و جواهر به مقدار زياد در منزل و محل کسب خود پرهيز کنيد. *براي حل اختلافات مالي و ملکي خود به قانون متوسل شده و زور را وسيله احقاق حق خود قرار ندهيد.

 سهولت سرقت موتورسيکلت در مقايسه با سرقت خودرو و سهولت در اوراق کردن و فروش آن به اوراقچيان غيرمجاز، از مهم ترين دلايلي است که مجرمان را به سرقت اين وسيله ترغيب مي کند.

با وجود خطرات جاني ناشي از رعايت نکردن مقررات ترافيکي و راهنمايي از سوي راکبان موتورسيکلت شاهد استقبال و گسترش استفاده از موتورسيکلت بين خانواده ها و به خصوص نوجوانان و جوانان هستيم که دليل آن مزايايي همچون امکان خريد آن براي اکثر مردم، سرعت و قدرت مانور بالا و کم هزينه بودن نگهداري آن است. براي پيشگيري از بروز خسارات مالي ناشي از سرقت موتورسيکلت رعايت نکاتي از سوي دارندگان آن بسيار ضروري است.

موتورسيکلت اگرچه وسيله اي است که استفاده از آن ايمني کمتري در مقايسه با ديگر وسايل نقليه دارد، اما به دليل برخورداري از مزاياي فراوان بيشتر مورد توجه عموم جامعه به ويژه جوانان و نوجوانان است. قيمت پايين، مانور آن در ترافيک هاي سنگين و وجود مدل هاي متنوع، به بازار اين وسيله نقليه رونق زيادي بخشيده است.

شايد وقتي صحبت از ضعف ايمني اين مرکب خطرناک (موتورسيکلت) به ميان مي آيد، بيش از هرچيز آسيب پذيري راکبان آن در تصادفات رانندگي به ذهن متبادر شود، اما واقعيت اين است که ناامني اين وسيله در خطرات جاني استفاده از آن خلاصه نمي شود و ايمني در برابر سرقت نيز مولفه مهمي است که موتورسيکلت ها تقريبا از آن بي بهره اند.به همان ميزان که استفاده از اين وسيله مورد توجه افراد جامعه قرار دارد، توجه تبهکاران به ويژه سارقان نيز به آن معطوف است. سهولت سرقت موتورسيکلت در مقايسه با سرقت خودرو و سهولت در اوراق کردن يا فروش آن به اوراقچيان غيرمجاز، از مهم ترين دلايلي است که مجرمان را به سرقت اين وسيله ترغيب مي کند. از اين رو آمار بسيار بالا و قرار داشتن در صدر جرايم و همچنين امکان سوء استفاده از موتورسيکلت هاي مسروقه در اقدامات ضد امنيتي و تبهکارانه سرقت اين وسيله را حائزاهميت فراوان کرده است.

خلاصه توصيه ها:

موتور سيکلت را شماره گذاري وپلاک آنرا نصب کنيد؛ موتور سيکلت راحتي براي لحظه کوتاهي به حالت روشن ترک نکنيد.وهنگام فروش براي آزمايش دراختيار افراد ناشناس قرارندهيد.قبل ازخريد ازسرقتي نبودن آن با استعلام از طريق پليس مطمئن شويد. درصورت امکان موتورخود رادرپارکينگ هاي عمومي داراي مسئول مشخص پارک نمائيد .موتور سيکلت خود راهنگام پارک کردن به تجهيزات ايمني وبازدارنده مجهزکرده وباقفل وزنجير آنرا به شيئي ثابت ومحکم متصل نموده وحتي المقدور درمنظر ديد شما ويا افراد مطمئن ديگري باشد.از خريد موتور به صورت قولنامه اي مخصوصاً از افراد ناشناس خودداري نموده ومعامله را دردفاتر اسناد رسمي به ثبت برسانيد تا درصورت سوء استفاده عواقب قانوني آن متوجه شما نگردد.از بجا گذاشت هرگونه اسناد ومدارک موتور سيکلت خود درخورجين و زير زين و زير قاب باطري خودداري کنيد.ازقراردادن موتور سکلت دراختيار افراد بيگانه وناشناس خودداري نمائيد. هنگام ترک موتور سيکلت براي لحظه اي کوتاه ولو چند ثانيه ؛سوئيچ موتور را روي آن جا نگذاريد.

سرهنگ چالاکي- رئيس پليس پيشگيري خراسان رضوي

به منظور حفظ آثار باقيمانده از مجرمان و استفاده از آن ها توسط ماموران انتظامي از دست زدن به وسايل موجود در صحنه جرم از قبيل تار مو، ته سيگار، بند ساعت، شانه، آينه، تکه پارچه و ... اکيدا خودداري کنيد و از تردد و دخالت ديگران نيز ممانعت به عمل آوريد.

از جابه جايي اشيا و وسايل موجود در صحنه جرم توسط ديگران قبل از حضور ماموران جلوگيري کنيد و در صورت انجام هرگونه جابه جايي بلافاصله ماموران را مطلع کنيد.

ممکن است مجرم پس از ارتکاب جرم و فرار از صحنه به منظور از بين بردن آثار و مدارک جرم از شلوغي جمعيت استفاده و دوباره به صحنه مراجعت کند. بنابراين به دقت رفت و  آمدها را کنترل کنيد و چهره افراد را به خاطر بسپاريد.

قطرات خون و ديگر لکه ها و مايعات موجود در صحنه جرم هر قدر کوچک و ظاهرا بي ارزش به نظر برسد، در کشف جرم موثر خواهد بود. پس تا رسيدن ماموران در حفظ آن ها بکوشيد.

وضعيت قرار گرفتن اسلحه و تعيين فاصله آن در صحنه جرم مي تواند نقش مهمي در حل معماي قتل يا خودکشي داشته باشد بنابراين از دست زدن و حرکت دادن سلاح اعم از گرم و سرد خودداري کنيد.

تا حضور ماموران نيروي انتظامي از به هم زدن صحنه جرم اعم از جابه جايي اشيا و دست زدن و يا تردد بي مورد خودداري کنيد. براي مثال اگر بر اثر سرقت يا جنايت در يا پنجره شکسته شده باشد از جمع آوري خرده شيشه ها خودداري کنيد.

از دست زدن به آثار و مدارک باقيمانده در صحنه جرم از جمله خون، مو، آلات و ابزار، اسلحه، گلوله، پوکه و ديگر مدارک موجود اجتناب کنيد.

در صورت مواجه شدن با صحنه سرقت از روشن کردن چراغ ها خودداري کنيد. زيرا سبب محو شدن آثار جرم مي شود.

۱ - به منظور حفظ آثار باقيمانده از مجرمان و استفاده مأموران انتظامي از اين آثار، از دست زدن به وسايل موجود در صحنه جرم از قبيل تار مو، ته سيگار، بند ساعت، شانه، آينه، تکه پارچه و... اکيداً خودداري و از تردد و دخالت ديگران نيز ممانعت کنيد.

۲ - از جابه جايي اشيا و وسايل موجود در صحنه جرم توسط ديگران قبل از حضور مأموران جلوگيري کنيد و در صورت انجام هر گونه جابه جايي بلافاصله به مأموران اطلاع دهيد.

۳ - ممکن است مجرم پس از ارتکاب جرم و فرار از صحنه به منظور از بين بردن آثار و مدارک جرم از شلوغي و ازدحام جمعيت استفاده کند و دوباره به صحنه بازگردد. بنابراين به دقت رفت و آمدها را کنترل کنيد و چهره افراد را به خاطر بسپاريد.

۴ - قطرات خون و ديگر لکه ها و مايعات موجود در صحنه جرم هر قدر کوچک و بي ارزش به نظر برسد، در کشف جرم موثر خواهد بود. پس تا رسيدن مأموران در حفظ آن ها بکوشيد.

۵ - وضعيت قرار گرفتن اسلحه و تعيين فاصله آن در صحنه جرم مي تواند نقش مهمي در حل معماي قتل يا خودکشي داشته باشد بنابراين از دست زدن و حرکت دادن سلاح اعم از گرم و سرد خودداري کنيد.

۶ - تا زمان حضور مأموران نيروي انتظامي از به هم زدن صحنه جرم اعم از جابه جايي اشيا و دست زدن و يا تردد بي مورد خودداري کنيد. براي مثال اگر بر اثر سرقت يا جنايت در يا پنجره شکسته شده است، از جمع آوري خرده شيشه ها خودداري کنيد.

۷ - از دست زدن به آثار و مدارک باقي مانده در صحنه جرم از جمله خون، مو، آلات و ابزار، اسلحه، گلوله، پوکه و ساير مدارک موجود اجتناب کنيد.

۸ - در صورت مواجه شدن با صحنه سرقت از روشن کردن چراغ ها خودداري کنيد. زيرا سبب محو شدن آثار موجود روي کليد مي شود.

۹ - چنان چه محل کار يا منزل شما مورد سرقت قرار گرفت، پس از بازديد مسئولان از صحنه و جمع آوري اطلاعات اوليه از جرم، با بازرسي دقيق لوازم، آمار وسايل، اشيا، مدارک و وجوه به ويژه اشياي قيمتي را برآورد و با تنظيم ليست در شکايت خود منعکس کنيد.

۱۰ - در هنگام برخورد با صحنه جرم اعم از سرقت، قتل و ... دقت کنيد تا اشياي باقي مانده در محل حادثه از جمله فيلتر سيگار، آب دهان و ... را از صحنه محو نکنيد زيرا کارشناسان بررسي کننده صحنه جرم را با مشکل رو به رو مي کند.

۱۱ - چنان چه در محل حادثه به سبب شرايط نامساعد مجبور به تغيير وضعيت هستيد (باز کردن پنجره، بستن شير آب که بازمانده، قطع برق، آوردن وسيله اي براي خاموش کردن و ...) حتما بعد از حضور مأموران تغييرات ايجاد شده در وضعيت محل را به اطلاع آن ها برسانيد.

۱۲ - چون اغلب سارقان با نقاب و عينک و چهره پوشيده مبادرت به سرقت مي کنند به حالت صدا، طرز راه رفتن،هيکل و لباس هاي آنان دقت کنيد تا به موقع مورد بهره برداري واقع شود.

۱۳ - شيشه ها، ليوان ها و فنجان ها رايج ترين وسايلي است که به صورت سالم و يا شکسته و خرد شده در محل حادثه يافت مي شود که ممکن است مورد استفاده مجرمان از لحاظ صرف آب و چاي و آشاميدني و ... قرار گرفته باشد و يا در حين درگيري به منظور مضروب کردن آن ها را به طرف يکديگر پرتاب کرده باشند که در هر حال اين وسايل مي توانند بيشترين آثار و علايم مفيد را براي مأموران نيروي انتظامي به همراه داشته باشند. بر اين اساس توصيه مي شود از جمع آوري و دست زدن به آن ها و هر شيء صاف و صيقلي خودداري کنيد.

۱۴ - سعي کنيد شماره خودرو، رنگ، مدل و ديگر مشخصات سارقان را يادداشت کنيد.

۱۵ - از تردد افراد متفرقه در صحنه جرم جلوگيري شود.

سرهنگ چالاکي - رئيس پليس پيشگيري خراسان رضوي

۱ - از خريد و فروش طلا و جواهرات بدون فاکتور و مدارک جدا خودداري کنيد.

۲ - به مشتريان خود تذکر دهيد پس از خروج از مغازه طلاجات خود را مخفي کرده و مواظب اطراف باشند تا طعمه سارقان قرارنگيرند.

۳ - از طلا و جواهرات خود عکس تهيه کنيد تا در صورت مفقود شدن و يا سرقت احتمالي براي کشف آن مورد استفاده قرار گيرد.

۴ - ديوارها، سقف و کف مغازه طلافروشي را به قطر ۲۰سانتي متر با ميلگرد و بتون محصور کنيد..

5- ديوارها، سقف و کف مغازه طلافروشي خود را به قطر ۲۰ سانتي متر با ميلگرد و بتون محصور کنيد.

 6- به هنگام مراجعه خانم هايي که با شکل خاصي صورت خود را پوشانده اند جانب احتياط را بيشتر در نظر بگيريد.

7- در مواقع تعطيلي طلا و جواهرات را از روي ويترين جمع آوري کنيد و در داخل گاوصندوق بگذاريد.

8- در مغازه هاي طلافروشي، نسبت به ساخت اتاقک بتوني با ابعاد گاوصندوق، نصب چشم الکترونيکي و در اضافي فولادي جلوي گاوصندوق اقدام کنيد.

9- در ورودي مغازه به خصوص طلافروشي ها بايد پس از ورود و خروج مشتري به طور اتوماتيک قفل شود.

10- از خريد اموال، اشيا و جواهرات بدون فاکتور و مدارک کافي از افراد ناشناس جدا خودداري کنيد.

11- در مغازه طلا و جواهرفروشي، هنگام شروع و پايان کار (زمان پهن کردن و جمع کردن ويترين) سعي کنيد که به تنهايي در معرض ديد ديگران نباشيد و حتما در مغازه بسته باشد.

12- سارقان بيشتر در شرايط نامطلوب جوي اقدام به سرقت مي کنند مانند زمان وزش بادهاي تند، رعد و برق، توفان و ... سعي کنيد در اين زمان ها از هوشياري بيشتري برخوردار باشيد.

13- بهتر است در مغازه هاي طلافروشي به منظور جلوگيري از بروز خسارت مالي هنگفت براي تزيين، از طلاهاي بدلي استفاده شود.

سرهنگ چالاکي- رئيس پليس پيشگيري خراسان رضوي

 1 ـ همراه داشتن زيور آلات ودوچرخه گرانبها بچه هارا باخطر مواجه مي کند ؛زيرا همراداشتن زيورآلات فرزندان شما را طعمه سارقان قرار ميدهد،

2 ـ از حمل پول نقد بدون پوشش ومحافظ مناسب هنگام خروج از بانک خودداري نموده وحتي الامکان ازچک هاي تضميني بانکي استفاده نمائيد. شمارش پول درانظارعمومي موجب تحريک سارقين خواهد شدوچنانچه مجبور به حمل پول نقد هستيد ازوسايل نقليه مطمئن استفاده کرده  واز سوار شدن به وسيله نقليه متفرقه شخصي وخصوصاً درمسيرهاي پرت وخلوت خارج از شهر خودداري کنيد.

3 – اگر قصد معامله داريد ونياز  به حمل پول نقد داريد آن رابه افراد غير مطمئن بازگو نکنيد؛ سعي کنيد هرگز پول زياد باخود حمل نکنيد وبسته هاي پول رادوراز معرض ديد داخل اتومبيل وترجيحاً درصندوق عقب قراردهيد محيط اطراف خودتان را بشناسيد وافرادي که مقابلتان وياافرادي که پشت سرتان هستند رازير نظر داشته باشيد

4 –  سريال تلفن همراه خود رادرجائي يادداشت کنيد تادرصورت سرقت شدن  قابل شناسائي باشد ودرمعابر عمومي مراقب تلفن همراه خود باشيد وخصوصاً هنگام مکالمه تلفني درمعابر  مراقب سارقان باشيد.همچنين درهنگام استفاده ازتلفن همراه کيف خود رانزديک بدنتان يا دردستي که آزاد است نگهداريد ومطمئن شويد که با امنيت کامل ومحکم آنرا گرفته ايد.

5- دختران از همراه داشت پول طلا وتردد درمعابر خلوت خودداري نمايند. مواظب غريبه ها که به شما نزديک مي شوند باشيد درداخل اتوبوس ويا رستوران کيفتان را به صندلي آويزان نکنيد. رها کردن کيف درسبد خريد فروشگاه ها هنگام خريد ياروي پيشخوان گذاشتن آن باعث تحريک سارقان مي شود. هنگام تردد درخيابان حتي المقدور سعي شود که ازسمت راست پياده رو(سمت ديوار ويامغازه ها) حرکت نمائيد وازقراردادن کيف به سمت خيابان پرهيز نمائيد تا زمينه کيف قاپي فراهم نشود واگر کيفتان قاپيده شد آنرا رها کنيد تا مورد حمله قرارنگيريد وبه دنبال کيف کشيده نشويد.

6- هنگام دريافت پول وخصوصا‍ً زمان خورد کردن چک پول مراقب باشيد پول يا چک پول تقلبي به شما ندهند. درمواجهه باتوريستها خارجي که قصد تبديل ارز به ريال رادارند مراقبت هاي لازم رابه عمل آوريد. هرگز اسناد واوراق واشياء بهادارخودرا براي پيداکردن برگه مورد نظر  ويا کار ديگري دراختيار افراد ناشناس قراندهيد.

 

 

 

به وسيله جوش دادن ميله هاي محکم فلزي، راه نفوذ سارقان را از طريق کانال کولر، هواکش و تابلوهاي تبليغاتي مسدود کنيد.

براي پيشگيري از سرقت به روش توپي زني، قفل مغازه خود را به گونه اي نصب کنيد که توپي آن همسطح با بدنه در باشد يا اين که لوله فلزي به دور آن جوش دهيد.

در صورت لزوم محل کسب خود را به سيستم هشداردهنده مجهز و آن را به گونه اي نصب کنيد که تشخيص آن براي ديگران به سهولت ممکن نباشد.

شب ها يک لامپ را روشن بگذاريد تا داخل مغازه از بيرون کاملا نمايان باشد.

چنانچه به هر دليل کارگر يا شاگردتان به کار خود پايان داد، يا خودتان نسبت به اخراج او اقدام کرديد حتما تمامي قفل ها را تعويض کنيد.

قبل از استخدام کارگر، کارمند و منشي، پيشينه کاري و سوابق اخلاقي و خانوادگي وي را به دقت بررسي کنيد.

به کارگران و خدمه خود اجازه ندهيد که افراد ناشناس را به عنوان دوست و همشهري به محل کار بياورند.

ممکن است مشتري اقلامي را که خريداري کرده است روي زمين بريزد و وانمود کند که به کمک احتياج دارد. در اين گونه موارد بيشتر مراقب اعمال و رفتار مشتري باشيد.

در صورت تغيير مکان محل کسب، قبل از هر اقدامي، توپي قفل هاي محل کسب جديد را تعويض کنيد.

از ورود افراد ناشناس و مظنوني که به عناوين مختلف قصد شناسايي محل کسب شما را دارند به طور جدي ممانعت به عمل آوريد.

درهاي ورودي و ديوارهاي جانبي و گاوصندوق را به حسگرهاي ضربه اي و لرزشي مجهز کنيد.

 از اموال و اقلام گران بهاي مغازه عکس تهيه کنيد.

در مواجهه با افرادي که خود را مأمور معرفي يا مأمور جلوه مي کنند تا حد امکان از درستي و نادرستي اين امر اطمينان حاصل کنيد و از آن ها حکم مأموريت بخواهيد و حکم مأموريت را با دقت مطالعه کنيد.

با کسبه مورد اطمينان همجوار خود هماهنگ باشيد و با نصب يک زنگ اخبار در زمان هر گونه رويداد از آن ها کمک بخواهيد.

در مورد نصب زنگ اخبار، آژير، قفل مرکزي، دوربين مداربسته، سيستم اضطراري در زمان خاموشي و حفاظت فيزيکي مغازه خود با مأموران نيروي انتظامي مشورت کنيد

هنگام خريد و فروش با حوصله رفتار کنيد و از رها کردن پول روي ويترين، گاوصندوق، کشو و ... اجتناب کنيد.

تا حد امکان در باغ خود نگهبان بگماريد. (استفاده از نگهبانان موسسات خدمات حفاظتي و مراقبتي تحت پوشش ناجا بهترين انتخاب است).

يک روش سرقت از مغازه ها اين است که سارقان به بهانه خريد تلفن همراه يا طلا و ... وارد مغازه مي شوند و در فرصت مناسب اقدام به قاپيدن اموال مي کنند و با موتورسيکلت متواري مي شوند.

هنگامي که مشتري در مغازه است به هيچ عنوان محل را ترک نکنيد زيرا با اين کار باعث تحريک سارقان مي شويد.

سرهنگ چالاکي- رئيس پليس پيشگيري خراسان رضوي

 

 

 

تا حد امکان درهاي ورودي و داخلي منزل خود را به سيستم هشدار دهنده مجهز کنيد.

چنانچه در اطراف محل زندگي شما خانه هاي خالي از سکنه و نيمه ساز وجود دارد از منزل خود مراقبت بيشتري به عمل آوريد.

از بازگو کردن برنامه سفر خود نزد افراد ناشناس بپرهيزيد.

علايمي راکه نشان مي دهد به مسافرت رفته ايد از بين ببريد. از همسايه خود بخواهيد که خودرو خود را گاهي مقابل راه ورودي منزل شما پارک کند.

براي حفاظت بيشتر از منزل خود از قفل هاي شب بند استفاده کنيد.

در مواقع خالي بودن منزل از روشن گذاشتن لامپ يک اتاق به مدت طولاني و مستمر خودداري کنيد و تا حد امکان از کليدهاي زمان دار خودکار استفاده کنيد.

به زنگ هاي بي وقت و بي مورد تلفن و منزل بي توجه نباشيد و آن ها را به عنوان زنگ خطر تلقي کنيد.

ساکنان منزل به ويژه افراد مسن ونيز افرادي که به تنهايي زندگي مي کنند از باز کردن در به روي افراد ناشناس جدا خودداري کنند.

از افشا کردن محل نگهداري وجوه نقد، جواهرات و اشياء با ارزش خود نزد همسايگان و بستگاني که مورد اطمينان نيستند جدا بپرهيزيد.

در صورتي که براي مدت کوتاهي منزلتان را ترک مي کنيد به بسته بودن در ورودي منزل اکتفا نکنيد و کليه درها را قفل کنيد.

خانه و لوازم منزل خود را تحت پوشش بيمه قرار دهيد.

از نگه داشتن پول نقد، بيش از حد نياز در منزل خودداري کنيد.

به هيچ عنوان براي شناسايي افراد، ابتدا اقدام به باز کردن در نکنيد و اين مورد را به فرزندان خردسال خود نيز آموزش دهيد.

از تکثير غيرقابل کنترل کليد منزل براي اعضاي خانواده خودداري کنيد به خصوص کليد منزل را در جيب فرزندان (کودکان دبستاني و راهنمايي) قرار ندهيد

* هنگام ترک منزل يک راديو در منزل روشن و اطمينان حاصل کنيد که صداي آن به اندازه اي بلند است که فقط از پشت در شنيده مي شود و موجب اذيت و  آزار همسايه ها نمي شود.

* در هنگام سرقت منزل پس از اطلاع از وقوع، مراتب را سريعا به پليس ۱۱۰ گزارش دهيد.

* از دست زدن يا محو آثار باقي مانده از سارقان مثل خون، مو و ... جدا بپرهيزيد.

* بدون دلايل کافي افراد بي گناه را متهم نکنيد چرا که موجب هتک حرمت و ايجاد کينه هاي نهفته در آن ها خواهيد شد.

* به حکايت هاي غيرواقعي و شگردهاي مجرمان براي فروش اموال مسروقه توجه نکنيد و تحت تاثير احساسات انساني از رفتار عقلاني و مطالبه اسناد مالکيت اموال و ديگر قسمت هاي لازم چشم پوشي نکنيد.

* از خريد اموالي نظير رايانه، تلويزيون، ساعت و ... از کساني که فاقد کسبي مشخص و قانوني هستند خودداري کنيد.

* از اطمينان به افراد دوره گرد، زنان و دختران کولي خودداري کنيد و از راه دادن آن ها به حريم شخصي خود جدا بپرهيزيد.

سرهنگ چالاکي- رئيس پليس پيشگيري خراسان رضوي

   در کشور ما از سفر با قطار، استقبال زيادي مي شود. براي داشتن سفري ايمن و آرام پليس راه آهن توصيه هايي ارائه کرده است که در ادامه مي خوانيد: *در طول سفر هوشيار باشيد و از دريافت هرگونه خوراکي و نوشيدني از افراد ناشناس يا استشمام عطر و اسپري خوشبو کننده خودداري کنيد. *در نگهداري پول ، اموال و اشياي قيمتي خود دقت کافي را به عمل آوريد و از نشان دادن آن به ديگران خودداري کنيد. *از سپردن اسباب و اثاثيه و اموال قيمتي خود به افراد ناشناس جدا خودداري کنيد.  *قبل از رسيدن به مقصد و ترک قطار، وسايل خود را کنترل و جمع آوري کنيد. *مراقب لپ تاپ و گوشي همراه خود باشيد و از گذاشتن آن ها در سبد بالاي سر به خصوص هنگام خواب خودداري کنيد.

 سرهنگ ستاد ،عباس چالاکي- رئيس پليس پيشگيري خراسان رضوي

 

آمار این سایت

0270143
امروز
ديروز
بازدید کل
66
76
270143

آی‌پی شما: 34.200.218.187
امروز: سه شنبه، 14 مرداد 1399

پیش بینی وضعیت هوا

بازدیدکنندگان فعلی سایت

ما 4 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

حالت های رنگی