امروز: جمعه 01 تیر 1403 برابر با 21 جون 2024

نگهبانان موسسه حفاظتي درحال رفتن به ماموريت
نگهبانان موسسه حفاظتي درحال رفتن به ماموريت
رزمايش رهائي گروگان توسط نوپو شهرستان گناباد
رزمايش رهائي گروگان توسط نوپو شهرستان گناباد
رزمايش رهائي گروگان توسط نوپو شهرستان گناباد
رزمايش رهائي گروگان توسط نوپو شهرستان گناباد
رزمايش رهائي گروگان توسط نوپو شهرستان گناباد
شهيد محمود کاوه جوانترين فرمانده لشکر دفاع مقدس
خطا
  • "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

    "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

    "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

    "Could not resolve host: query.yahooapis.com" in module "mod_sp_weather"

آغاز به کار پلیس افتخاری در هفته ناجا

رئیس پلیس کشور در صبحگاه عمومی اولین روز هفته ناجا به مواردی چون عنصر اصلی اقتدار، قدرت معنوی است، آغاز به کار پلیس افتخاری در هفته ناجا و دغدغه مردم که مواد مخدر، سرقت خرد و دله‌دزدی است اشاره کرد.

 به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاري فارس، سردار اسماعیل احمدی مقدم در صبحگاه عمومی اولین روز هفته ناجا در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی با تبریک اعیاد بزرگ اسلامی که هفته ناجا در میان آنها قرار گرفته اظهار داشت:‌ مفتخر هستیم که هفته ناجا در بین دو عید بسیار بزرگ و مبارک قربان و غدیر قرار گرفته و امیدواریم از برکات آن بهره‌مند شویم.

عنصر اصلی اقتدار سلاح و تجهیزات پلیسی نیست بلکه قدرت معنوی است/آغاز به کار پلیس افتخاری در هفته ناجا

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: پیام این اعیاد در نیروی انتظامی ماموریت ما و روز  حرکت ماست؛ عید قربان عید مبارزه با شیطان درون و برون و مبارزه با تعلقات دنیوی و وسوسه‌ها و عبور از میدان‌های سخت و امتحانات الهی است برای دست یافتن به شایستگی ولایت امت توسط ابراهیم (ع) است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد:‌ کسی می‌تواند رهبر باشد که تعلقی به دنیا نداشته باشد.

وی گفت: در این مسیر امتحان سختی وجود دارد که مبارزه با شیطان است و سوداگران و تروریست‌ها که دست به سلاح می‌برند از این دسته‌اند و ناجا افتخار دارد که دروازه شهادت برای نیروهایش باز است و ده‌ها نفر از افرادش را به قربانگاه می‌فرستد.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: شیطان با وسوسه‌ها برای فریب مردم و جوانان در قالب تهاجم فرهنگی قلب هویت و مشغول کردن به لهو و لعب و سرگرمی و بی‌هویتی وارد می‌شود.

سردار احمدی مقدم اظهار داشت: مواد مخدر یکی دیگر از این شیطان‌هاست.

وی تصریح کرد: عنصر اصلی اقتدار سلاح و تجهیزات پلیسی نیست حتی  عدد پلیسی نیست بلکه قدرت معنوی است.

مقدم ادامه داد: امروز افتخار داریم که پلیس افتخاری کار خود را همزمان با هفته ناجا شروع کند. چرا که بسیج نماد مشارکت همه جامعه در دفاع مقدس بوده و نمادی از عید قربان بوده که مردم عزیزان خود را به جبهه می‌فرستادند و امروز بیش از عدد ناجا ظرفیت پلیس افتخاری وجود دارد که خلا امنیت را پوشش می‌دهد.

تلاش جهادی جوهر حرکت ناجاست/ کارآمدی یعنی قدرت پاسخگویی به مطالبات مردم

 سردار اسماعیل احمدی‌مقدم اظهار داشت: برنامه رشد و تعالی در ناجا که چند سالی آغاز شده اکنون در حال ارزیابی است.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: همانگونه که در 30 و چند سال قدرت معنوی و قدرت اراده ما بر همه سلاح‌های مادی دشمنان غلبه کرد باید بدانیم زمانی برنده می‌شویم که ابزار مادی دست مامور بصیری باشد که با دانش و اخلاص برای خدمت به مردم و جلب رضایت خداوند قدم بردارد.

 این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: اساسا در جمهوری اسلامی ایران، رسم بقا پیوستگی حکومت با مردم است و ما در این بین هیچ حد فاصلی نمی‌بینیم و مردم حکومت از آن خود می‌بینند.

وی گفت: مردمی بودن نظام بر پایه تعلیمات دینی و اسلامی باعث شده که مکتب امام (ره) امروز دلدادگان بیشماری در سراسر دنیا داشته باشد و همه کسانی که از سلطه و استبداد به ستوه آمده‌اند دل‌هایشان گرایش به این مکتب و امام دارد.

سردار احمدی‌مقدم با اشاره به شعار هفته ناجا که تلاش جهادی،‌ کارآمدی و اقتدار است تصریح کرد: تلاش جهادی جوهره حرکت ماست؛ تلاشی است که هدف مقدس دارد و از ابزار و راه مقدس استفاده می‌کند و صرفا برای خداست.

وی ادامه داد: تلاش جهادی یک شعار برای یک سال نیست؛ بلکه جوهر حرکت ناجاست و تبلور آن جانبازی، ایثارگری،‌ گذشت از تعطیلات و استراحت و عشق به خدمت است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: کارآمدی عنصر اصلی در اقتدار است؛ کارآمدی یعنی قدرت پاسخگویی به مطالبات مردم تا حدی که مردم ناجا را به عنوان یک تکیه‌گاه امن و پشتیبان خود بدانند.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد:‌ فقط با سخنان زیبا و طرح‌های رنگارنگ کار حل نمی‌شود در عمل باید دستان توانمند ناجا بتواند خطرات را از آنها دور کند.

وی به مقایسه ایران با کشورهای پیرامون که درگیر ناامنی است،‌ پرداخت و ادامه داد:‌ تعداد نیروهای امنیتی و هزینه‌های امنیتی آنها نسبت به ما دو چندان است حتی کشورهای خارجی را به کمک می‌گیرند اما نمی‌توانند بر اوضاع ناامنی خود غلبه کنند و ما باید نعمت امنیت را در کشور خود شکرگزار باشیم.

سردار احمدی‌مقدم تصریح کرد: حقیقتا ناجا،‌ ارتش، سپاه و همه دستگاه‌ها در جهت تامین رفاه و آسایش قدم برمی‌دارند اما رمز امنیت جمهوری اسلامی زمانی که شرق و غرب در ناامنی است، به سادگی میسر نیست. وی گفت: امنیت در سایه تلاش و مجاهدت از یک سو و پشتوانه مردمی از سوی دیگر است.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: امنیت امروز باید باری در سبد هزینه‌های مردم نباشد بلکه عنصری باشد که موانع را برمی‌دارد.

وی گفت: مرکز تولید جهانی مواد مخدر در جوار ماست و ناامن‌ترین مناطق در جوار کشور ما هستند و ما باید تلاش کنیم که امنیت خود را حفظ کنیم.

مواد مخدر، سرقت خرد و دله‌دزدی دغدغه مردم است/ ناجا تلاش می‌کند نقطه قابل اتکایی برای مردم باشد

سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در ادامه اظهار داشت: امروز دغدغه کشور و مردم موضوع مصرف کنندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر سرقت‌های خرد و دله‌دزدی‌هاست.

وی با بیان این مطلب که اگر سرمایه‌گذاری در حوزه مرز صورت بگیرد فقط میزان سوختی که به خارج قاچاق می‌شود تفاوت قیمتش بیش از بودجه سالانه نیروی انتظامی گفت: ببینید اگر راه تروریست‌ها و سوداگران مرز باز بود چه هزینه‌هاییی را باید می‌پرداختیم.

این مقام ارشد انتظامی به اقدامات راهنمای و رانندگی اشاره کرد و افزود: ما توانسته‌ایم از 28 هزار نفر تلفات در سال 84 این آمار را به حدود 17 هزار نفر تا پایان سال 93 برسانیم.

وی گفت: امروز تلاش ما این است که از ابزارهای مکمل امنیت و مشارکت مردم استفاد کنیم و به مردم برای حفظ جان و مالشان آموزش دهیم.

سردار احمدی مقدم ادامه داد:‌فرهنگ‌سازی از ایجاد یگان انتظامی در وزارتخانه‌ها برای ارتقاء امنیت اختصاصی آنها و همچنین ایجاد موسسات خدمات حفاظتی و امروز هم ایجاد پلیس افتخاری که یک نوعی نیروی بسیج در ناجاست از دیگر اقدامات ناجا است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: پلیس افتخاری با در برگیری جوانان، دختران و پسران با انگیزه بدون دریافت اجر و مزد فعالیت خود را آغاز می‌کند که البته بخشی از اقدامات آنها فرهنگی و آموزشی است تا در نوروز و مناسبت‌های مختلف و گشت محلات به ایفای وظیفه بپردازند.

فرمانده نیروی انتظامی به مردم اطمینان داد ناجا در کنار همه ارکان حکومت تلاش می‌کند که به کارآمدی نظام بپردازد و هر روز به روز باشد.

سردار احمدی مقدم خاطر نشان کرد: ناجا تلاش می‌کند نقطه قابل اتکایی برای مردم باشد و به بسط آرامش و قانون‌گرایی در جامعه همت بگمارد.

لازم به ذکر است در ابتدای این مراسم میثاق‌نامه پلیس افتخاری قرائت شد و سردار احمدی مقدم با اعطای لوح از کارکنان ساعی نیروی انتظامی  تقدیر کرد.

 

4810 بازدید
کد خبر: 271

نظرات  

 
0 # علی اصغر عزیزی در تاریخ: سه شنبه 05 آبان 1394 ، ساعت 11:08 ب ظ
سلام. بنده حقیر دفتر پذیرش پلیس افتخاری؛
فرم تکمیل پر کردم. یک ماه هست, خبری نیست. چرا؟؟؟
پایان خدمت معافی پزشکی دارم.
ولی مشکل خاصی ندارم. فقط چشم چپ ؛دیده اش کم
هست...
جواب مدير سايت:از طريق تعامل باکلانتري نزديک به محل سکونت خود پيگير باشيد واگر شرايط لازم راداشته باشيد باتاييد رئيس کلانتري محل جذب پليس افتخاي مي شويد
پاسخ دادن | پاسخ همراه با نقل قول | نقل قول
 

ارسال نظر

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

 

آمار این سایت

0419762
امروز
ديروز
بازدید کل
234
272
419762

آی‌پی شما: 3.236.116.27
امروز: جمعه، 01 تیر 1403

پیش بینی وضعیت هوا

بازدیدکنندگان فعلی سایت

ما 6 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

حالت های رنگی